Eesti Sulgpalliliit koostöös Lennega edendab sulgpalli Eestis

2015-09-24

Juba mitmendat aastat toetab Lenne maailma kõige kiirema reketiala sportlasi. Lenne toetusega lähetatakse Eesti sportlasi ja koondist tiitlivõistlustele, korraldatakse sulgpallialast koolitust ja täiendkoolitust ning organiseeritakse Eesti-siseseid ja rahvusvahelisi võistlusi. Üheskoos laiendatakse sulgpalli kandepinda tipp-, võistlus- ja harrastusspordi tasemel riigi elanikkonna seas.

Eesti sulgpallurid näitavad häid tulemusi ja pürgivad maailma edetabelis aina kõrgematele kohtadele. Meeste esireket Raul Must püsib maailma sulgpallurite edetabelis 50 parima hulgas ja naiste esireket Kati Tolmoff 70 parema hulgas. Üksikmängu kahesaja parema hulgas paiknevad veel Laura Vana, Karoliine Hõim ja Getter Saar. Naiste paarismängus paiknevad Kristin Kuuba-Helina Rüütel 105. kohal, Kati-Kreet Marran-Sale-Liis Teesalu 135. Kohal.

Sulgpalli peetakse maailma üheks populaarseimaks spordialaks jalgpalli järel, mis on alates 1992. aastast olnud ka olümpiaala. Keskmine sulgapllimatš kestab 1h ja 16 minutit, mis on ligikaudu kolm korda vähem kui keskmine tennisematš (3h ja 16 minutit). Kusjuures, ühe sulgpallimänguga joostakse kaks korda pikem vahemaa ja lüüakse kolm korda rohkem lööke. Lisaks üliintensiivsele mängule on sulgpalli lennukiirus registreeritud Guinessi rekordina kui kõige kiiremini lendav objekt spordis – 493km/h!

Mine mängi sulgpalli! Vaata infot

www.badminton.ee

 

banner banner